top of page
Graduates Holding Diplomas

חילופי סטודנטים ומשלחות

אלפי ישראלים טסים לחילופי סטודנטים ומשלחות בין לאומיות מדי שנה.

בין אם מדובר בביקור של שבוע במדינה זרה, או לחוויה של סמסטר או יותר באווירה סטודנטיאלית, למעבר לחו"ל תהיה השפעה עמוקה עליכם ועל האנשים שתפגשו. כולנו ב"נוגה" בוגרי לימודים ומגורים בחו"ל, ומקדישים את עצמנו לסייע במסע המעצים הזה. אנחנו גאים לשתף פעולה עם אוניברסיטאות שונות בארץ ועם קבוצות פרטיות בכדי להכין את המשתתפים בצורה הטובה ביותר לחוויה זו. להלן חלק מהשירותים שאנחנו מציעים:

סדנת סיפור אישי:

לכל אחד מאיתנו יש סיפור אישי שקשור לישראליות שלו, להיסטוריה המשפחתית, לתחביבים ולחוויות שהובילו אותו לקחת את ההחלטות שלקח עד היום. במהלך השהות בחו"ל נידרש לספר על עצמנו עשרות פעמים (לפחות!). בין אם בהצגות קצרות בכיתה, בשיחות עם פרופסורים, סטודנטים או מנהיגים כאלה ואחרים בקהילה ובמדינה שתהיו בה. 

הכנת הסיפור האישי היא קריטית לבניית הביטחון העצמי שלכם, לחשוב מה המסר שאתם מביאים איתכם, עליכם ועל ישראל, וליצירת ההשפעה המקסימלית והנכונה על מי שתפגשו. 

לכל אלה שמחפשים לעשות "הסברה ישראלית" ולחשוף צדדים יפים יותר של ישראל, סדנה זו תוכל לסייע לכם להבין איך לדבר על נושאים מסויימים בצורה מעניינת בעזרת מתודות Storytelling שפיתחו במשך שנים של עשייה.

אורך הסדנא: שעתיים

אופן ביצוע הסדנא: פרונטלית או וירטואלית

הכנה מנטלית למעבר לחו"ל:

מעבר למדינה חדשה, לתרבות שונה, ללמוד ולחיות בשפה שהיא לא שפת האם שלכם זה דבר שלוקח זמן. הניתוק מהמשפחה והחברים, ה"לבד" וההתאקלמות במקום זר הם דברים שצריך להסתכל להם ישירות בעיניים ולהתמודד איתם עוד לפני המעבר. היכולת שלכם להבין את החששות שלכם, ולתת להם מענה יהיו קריטיים במהלך השהות שלכם בחו"ל. התמודדות נכונה תביא בוודאות לשיפור בביצועים האקדמיים והמקצועיים שלכם, להתחברות טובה יותר עם הסובבים אתכם, ולחוויה מעשירה ומעצימה של פעם בחיים. 

אורך סדנא: שעתיים

אופן ביצוע הסדנא: פרונטליתאו וירטואלית. את ההכנה המנטלית נעביר עם מומחה לתחום בריאות הנפש שלמדה/ה בחו"ל ובעל הבנה עמוקה של המעבר והאתגרים שלו.הסדנא תתקיים בקבוצות אינטימיות בכדי לאפשר שיח פתוח ומתן כלים להתמודדות.

עמידה מול קהל-סדנא מול מצלמה:

 

 

מעבר לחו"ל לסביבה פחות מוכרת היא הזדמנות להתחיל מחדש, לגלות את עצמכם ולתת לעצמכם הזדמנות והתנסות בצורה שייתכן ובארץ לא הייתם עושים. לכל מי שמחפש לקבל כלים כדי לעבוד על יכולות העמידה מול קהל שלו, או לאלה שרוצים לשדרג את הצורה שבה מבטאים מסרים, סדנא זו תעניק כלים פרקטיים להעברת מסר, storytelling, ותעזור לכם להבין מה אתם משדרים כשאתם מדברים עם קהל. בעזרת צילום המשתתפים ומתן פידבק במקום באמצעות המנחים שלנו והשותפים בכיתה, נייצר למידה שתסייע לכם, לא רק בשפה האנגלית, אלא גם באופן כללי.

מדברים על ישראל:

 

 

 

 

בחלק גדול מהמקרים, אנחנו שומעים מסטודנטים שלנו שהם מצאו את עצמם מדברים על מדינת ישראל, האנשים שבה, התרבות, הדת, המנטליות והצדדים הבטחוניים והיותר מאתגרים. ישראל היא מדינה מעניינת ושונה, שתעורר עניין בקרב מי שתפגשו. בסדנא זו ניתן לכם כלים ויע כיצד להציג את ישראל בצורה הטובה ביותר. בין אם אתם בעלי דעות מהצד הימני, שמאלי או מרכז של המפה הפוליטית, נסייע לכם לדבר ולהציג את הדעות שלכם בצורה הברורה והטובה ביותר, שתיתן יותר ידע ותעביר את המסר שלכם בנוגע למקום שאתם מגיעים ממנו.

אורך הסדנא: שעתיים

אופן ביצוע הסדנא: פרונטלית או וירטואלית

Public speaking.jpg
15068344_1149657908448983_6625648334374431541_o.jpg
camera1.webp
Person in front of Camera
Therapy
Israeli Flags
Adult Students
bottom of page