top of page
group-multicultural-students-walking-together-park.jpeg

איך בוחרים Business School

נטוורקינג

רבים מבוגרים התואר מוצאים את עצמם בעמדות מפתח במגזר העסקי, או בתחומים אחרים בעלי השפעה. החיבור הבלתי אמצעי בחוויה משמעותית של שנה-שנתיים יסייע לכם לייצר קשרים שיסייעו לכם בין אם בטווח הקצר או הארוך. כבוגר MBA, אתה שפה משותפת יכולה לעזור ליצור קשר עם בוגרים אחרים מרחבי העולם גם אם אינכם מכירים אותם בצורה אישית

לפני כן, שאלה חשובה - למה MBA?

בחירת התכנית הנכונה עבורכם היא שלב קריטי ואסטרטגי שדורש חשיבה ומחקר. ישנם פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון והדבר גם תלוי בנסיבות האישיות שלכם. להלן 5 הפרמטרים העיקריים אותם ריכזנו עבורכם - אם תהיה לכם תשובה מנומקת בכל פרמטר, סביר להניח שחקרתם כמו שצריך וכי אתם מוכנים להגיש.

multiracial-students-with-face-mask-studying-sitting-college-campus-new-normal-lifestyle-c

הסתגלות לסביבת עבודה בינלאומית

ישראלים רבים מתעניינים בעבודה בחו"ל או בהקמת עסק והרחבתו למדינות שונות בעולם. לתכנית ה-MBA יכולת ללמד את הצורה שבה המגזר העסקי פועל בעולם, כיצד מתנהלים בתוכו וממנפים אותו בצורה הנכונה.

הזדמנות להתמקד

התמקדות אך ורק בלימודים לתקופה של שנה או שנתיים מאפשרת הסתכלות פנימית והבנה של העתיד האישי והמקצועי שלכם. בסיוע מחלקות ה-Career services וגורמים אחרים שיעטפו אתכם במהלך הלימודים, אתם יכולים להעניק לעצמכם חוויה שתתעסק בכם ובמה שתרצו לעשות מבחינה מקצועית, ושווה לנצל את זה!

במהלך התכנית אתם תבואו במגע עם אקדמאים ואנשי מקצוע מהמומחים בעולם, עם עשרות שנות ניסיון. אוניברסיטאות רבות מארחות מרצים אורחים שיעניקו לכם את ההזדמנות להיחשף למגוון תחומים ופרקטיקות, ובכך להתמקד להמשך. יש משמעות רבה לקורסי הבחירה ולכן בבחירת התכנית תצטרכו להתאמץ ולהבין מה יקדם אתכם ובמה אתם מתעניינים.

college-girls-studying-together.jpeg

ועכשיו לעיקר, איך אני בוחר את תכנית ה-MBA הנכונה לי ביותר?

3

מיקום גאוגרפי

חשבו בסופו של יום איפה תרצו לגור במהלך התואר, מה האווירה בה אתם רוצים לשרות, האוכל והתרבות אותם אתם רוצים לצרוך, והאם אתם רוצים אולי להמשיך ולהתגורר באיזור מספר שנים לאחר התואר

2

בוגרים

חפשו היכן ישנה קהילת בוגרים חזקה. אם בכוונתכם לחזור לארץ, מומלץ לבדוק תכנית עם קהילת בוגרים חזקה ומקושרת בארץ, כדוגמת Wharton, INSEAD או Harvard.

1

 דירוג לפי רשימות

בכל שנה מתפרסמות רשימות המדרגות את האוניברסיטאות הטובות בעולם, ותכנית MBA בפרט. לכל רשימה יש את ייחודיותה, רק חשוב שתשימו לב כי המקור עליו אתם נסמכים הוא מהימן. כאן תוכלו למצוא את הרשימה העדכנית ל 2023 של ה financial times אותה ריכזנו ומיקדנו עבורכם.

6

תעשייה שאליה בית הספר מכווין

חשוב ביותר! שימו לב וקראו בדירוגים הכלליים ובאתר של התכנית עצמה לאיזו תעשייה בית הספר מכווין את הסטודנטים שלו. חלק מהתעשיות מגייסות באחוזים גבוהים מאוד מתכניות מסויימות. למשל, אם תרצו לעבוד בייעוץ, אז כדאי לבחון מהם בתי הספר המובילים שמהם יוצאים אנשים לייעוץ. INSEAD הוא המוביל מאז הקמתו בבוגרי המוסד שהולכים לייעוץ

5

מימון

שכר הלימוד והאפשרויות למלגה הם כמובן פרמטרים חשובים כשאתם שוקלים לאיזו תכנית להגיש. ישנן תכניות שידועות במלגות נדיבות יותר או פחות לסטודנטים, וספציפית לישראלים (למשל chicago booth ידועה במלגה ייחודית ונדיבה לסטודנטים ישראלים)

4

שיקולי משפחה וזוגיות

 לקחת בחשבון את כל הפרמטרים מעלה, ואת עיסוקם של בני/בנות הזוג, והפתרונות שתרצו למצוא לילדים (למי מכם שזה רלוונטי עבורו). למשל, מעבר לאוניברסיטה נחשבת אך מרוחקת מעיר גדולה (Cornell או Oxford למשל) יכול להשפיע על מבחר מקומות התעסוקה לבן/בת הזוג.

bottom of page