top of page

כמה עולה ללמוד בחו"ל?

אחד הדברים הראשונים שמחפשים כשלומדים בחו"ל הוא המימון. איך גורמים לחלום שמבעבע בך לקרות ואיך מתקבלים למוסד המבוקש בסוף התהליך?

צוות היועצים שלנו למדו במוסדות היוקרתיים ביותר, מ-Harvard ו-NYU בארצות הברית ועד ל-King’s College ו-Oxford באנגליה. חווינו על בשרנו את הקשיים הכלכליים והחרדות בנוגע למימון הרפתקאה שכל הזמן מנסים לוודא שהיא משתלמת בטווח הקצר, ובעיקר בטווח הארוך.


לכן ריכזנו עבורך טבלה עם התארים המרכזיים באנגליה וארצות הברית ובמקומות הרלוונטיים, ניסינו לבדל את העלויות בין האוניברסיטאות המובילות בעולם (Ivy League) לבין מוסדות מצויינים שעולים פחות ויכולים לספק לך את הצורך המקצועי שלך, מבלי השם הכי יוקרתי ביותר שניתן למצוא.


ההמלצה שלנו לפני קריאת ההמשך הוא לחשוב על התואר שמתאים לך -אקדמית, מקצועית וחברתית, בין אם מדובר במוסד מוכר יותר או פחות. לאחר שמצאת את נושא הלימודים, יש לחשב שיקולי עלות מול תועלת ואת אפשרויות התעסוקה (וכמובן שאר השיקולים כגון מגורים, עלויות מחיה, תחבורה ועוד) כדי לצמצם את המחקר ל 5-7 מוסדות שאליהם יועברו המועמדויות.


תואר שני במנהל עסקים MBA

ראוי לציין שמדובר בעלויות הגבוהות ביותר מבין כלל תכניות הלימוד. בתי הספר מטה, ואחרים, מתהדרים ביכולת למצוא לתלמידים שלהם עבודה לאחר סיום התואר בעזרת שירותי קריירה מפותחים, ובכך לעזור להם להחזיר את ההשקעה. אין ספק שתואר MBA בחו"ל יכול לקדם אתכם משמעותית אם מתכוננים אליו כראוי מבחינת האפליקיישן, המימון והתכנון המקצועי שלכם לטווח הרחוק.


תואר שני בLLM (משפטים)

מתמחה בבית המשפט העליון, באמצע התואר הראשון או במחשבות על הסבת מקצוע, תואר LLM הופך להיות מבוקש יותר בשנים האחרונות והיוקרה שלו בישראל לא תסולא בפז. כמעט כל משרד עורכי דין נחשב יחזיק בוגרי ובוגרות תכניות מובילות בחו"ל, ולנו הייתה את הזכות לעבוד עם המועמדים המוכשרים ביותר שמצאנו שהגישו לתכניות הללו.
שאר התכניות

במהלך השנים עבדנו עם סטודנטים וסטודנטיות שהגישו לתכניות במדעי המוח, הנדסה, תכנות, קולנוע, בימוי, תקשורת ועוד. העלויות נמוכות משמעותיות מהטבלאות שהופיעו כאן, ועם תכנון נכון מראש, לימודים בחו"ל בשנה הבאה הם אפשרות אמיתית גם עבורך, בלי בור גדול מדי בכיס.

תארים באנגליה

תואר ראשון לשנת 2020 מתחיל ב-9250 פאונד ויכול להגיע עד לאזורי ה-30,000 פאונד, תלוי בתכנית ובמוסד שאתם מכוונים אליו. אם מנסים להכליל עלויות, ניתן למצוא את רוב התכניות באזורים שבין 12,000-20,000 פאונד.

תואר שני לסטוודנטים בינ"ל מתחיל מ-5,000 פאונד ועשוי להגיע גם כן עד לאזורי ה-30,000 פאונד (ויותר אם מדובר ב-MBA). אולם רוב התארים יעלו בממוצע 15,000-20,000 פאונד, בדומה לתארים הראשונים. חשוב לשים לב שרוב התארים השניים באנגליה אורכים כשנה, דבר שיעזור לך למצוא עבודה ישר אחרי התואר ולהשקיע את השנה השנייה בשוק התעסוקה, בניגוד לתארים בארה"ב, שנמשכים שנתיים.


תארים בארצות הברית

ארצות הברית הינה אחד היעדים המבוקשים ביותר לתלמידים בינ"ל. העלויות יכולות לנוע בין $15,000-$20,000. עם ציון SAT גבוה, יש לא מעט אופציות למלגות, שמכסות חלק משמעותי משכר הלימוד. מהיכרות אישית, אלה שהשיגו ציון SAT גבוה, זכו לכיסוי של 70% משכר הלימוד, ולעיתים אפילו יותר. לכן, אם משקללים מלגות אפשר למצוא את עצמכם עם שכר לימוד של בין $1,000-$10,000. ספורטאים מצטיינים יכולים להגיש בקשה למלגות נוספות -חשוב לפנות לכל מוסד פרטנית בעניין.

הפופולריות של תואר שני עלתה בשנים האחרנות בצורה דרמטית בארצות הברית, וכך גם היוקרה. מחקרים הראו שלמעל 16 מליון אמריקאים יש תואר שני, שמהווה עליה של 43% משנת 2002.

העלויות משתנות בהתאם למוסד ולתכנית, אך ניתן לומר שהטווח נע בין $8,000 לבין מעל ה-$100,000 לתכניות היקרות ביותר. מניסיון ומחקר שלנו, תוכלו למצוא תואר נחשב באזורי ה-$20,000-$15,000 לשנה

חשוב לנו להדגיש שהתכוננות, השקעה וציון ג'ימאט או GRE גבוה, מבחן אנגלית עם ציון שעובר את דרישות הסף דרך IELTS או TOEFL לרוב, ודיוק בכתיבת הapplication-, כך הסיכויים שלך ללמוד בחו"ל, ואף במחירים ידידותיים, גבוה משמעותית.


הצוות שלנו תמין זמין עם כל הפרטים על קורס IELTS או TOEFL, טיפים והכוונה לקורסי ,GMAT, SAT ו-GRE.

לשאלות ניתן לפנות אלינו במייל (info@nogaconsultancy.com), בפייסבוק או באתר.


בהצלחה!

צוות נוגה
コメント


bottom of page