top of page

תואר שני במשפטים בחו"ל (LLM)

מה הסוד שתואר היוקרתי הזה שמושך אליו כלכך הרבה סטודנטים מרחבי העולם?


לסטודנטים שלמדו תואר ראשון במשפטים, מדובר בתואר שמהווה את ההמשך הטבעי שיסייע לקריירה שלכם, בין אם בפן האקדמי, בפן המקצועי, או בקשרים שתצטברו. מדובר באחד התארים היוקרתיים והתובעניים, שמאפשר התמחויות ומיקוד בהתאם לרקע ולעניין של המועמד. לאורך השנים היה לנו את העונג לעבוד עם מועמדים חזקים ומרשימים, שהתקבלו למוסדות הטובים בעולם. בבלוג הזה נתמקד בשאלה "למה LLM בחו"ל", ובדרישות הקבלה כדי להכין אתם בצורה הטובה ביותר לקראת הגשת המועמדות. בהצלחה! ;)


סיבות מרכזיות ללימודי LLM בחו"ל:


יתרון בשוק העבודה:

בעולם של היום, תחומים שונים כגון עסקים, משפטים, כלכלה ומסחר מתערבבים יחד, ומי שמחובר לזוויות המשפטיות בפרקטיקות עסקיות, רגולטיביות או אחרות, יוכל ליצר לעצמו יותר אפשרויות תעסוקה, בין אם בארץ או בחו"ל.

בין אם אתם מתעניינים ב-LLM כדי להמשיך לקריירה אקדמית באחד מהמוסדות הטובים בעולם, לפתוח אפשרויות עסקיות, או להתקדם כשותף בעתיד הנראה לעין במשרד הנוכחי שלכם, או כל סיבה אחרת, חשוב להכיר את המוסדות המובילים ולהבין מה חשוב לכם במסע לעבר התואר בנכסף.


הזדמנות להתמקד:

תכנית ה-LLM היא הזדמנות לחקור ולהבין אילו תתי תחומים אתם מתעניינים בהם, בכדי לנווט את המשך הקריירה ואת תחום ההתמחות שלכם לשנים הבאות.

במהלך התכנית אתם תבואו במגע עם אקדמאים מהמומחים בעולם, עם עשרות שנות ניסיון. אונירבסיטאות רבות מארחות מרצים אורחים שיעניקו לכם את ההזדמנות להיחשף למגוון תחומים ופרקטיקות, ובכך להתמקד להמשך.

אם למשל אתם חושבים על תחום ה-Finance, ייתכן שכדאי לכם לשקול תכנית כגון LLM in Banking and Finance Law, ולהסתכל בבירות כלכליות כגון לונדון, ניו יורק או פרנקפורט. אם אתם מתחום ה-HR, אז תכנית כגון Masters of Laws in Labour Law תוכל לעזור לכם להקים את חברת הייעוץ לגיוס שתמיד רציתם.


קריירה אקדמית:

מוסדות רבים, ובעיקר בארצות הברית, מקבלות לשעריהן מאות ישראלים אשר רוצים להמשיך לקריירה אקדמית לאחר התואר השני, ולחקור תחומים בעלי עניין. רבין מהבוגרים שלנו כיום מרצים ברחבי העולם, מובילים קורסים באוניברסיטאות הבולטות בעולם, או כאלה שחזרו לאקדמיה בישראל לתפקידי מפתח לאחר הלימודים בחו"ל.

בעולם האקדמי התחרותי (מאוד), ערך מוסף כגון תואר שני במשפטים בחו"ל במוסד מבוקש, ייתן לכם את הערך המוסף שיבדיל אתכם משאר המועמדים אשר מתחרים על אותו התפקיד.


עכשיו כשהבנתם למה ללמוד LLM, בואו נתמקד בדרישות הקבלה:


מבחן אנגלית

מדובר על מבחן סטנדרטי שנדרש כמעט מכל סטודנט בין לאומי היום. בין אם מבחן ה-TOEFL או ה-IELTS, אתם תצטרכו לכוון לציון שמצויין באתר התכנית שלכם, או פשוט לעשות את הטוב ביותר שלכם!


קורות חיים

כתיבת מסמך קורות חיים מהוקצע, מדוייק וקצר (עמוד אחד לרוב!) שידגיש את הרקע האקדמי והמקצועי שלכם, מה מייחד אתכם וכיצד ניסיון העבר שלכם יסייע לכם בקבלה למוסד הספציפי שאתם מגישים אליו. חשוב שכל מסמך כזה יותאם לאוניברסיטה שאתם מגישים אליה.


חיבור אישי-Personal Statement

מדובר במסמך החשוב ביותר, אשר מפרט את הסיפור האישי של המועמד, מה הביא אותו להגיש מועמדות, ומדוע הוא מתאים להתקבל. פירוט ההישגים, היכולות האישיות והבינאישיות, הן קריטיות כדי להרשים את ועדת הקבלה ולייחד אותו אל מול השאר. החיבור *חייב* להיות אישי, מעניין, אטרקטיבי וכנה, כדי לשפר את הסיכויים להתקבל למוסדות הטובים ביותר. בחיבור האישי חשוב לשים לב לשאלות מנחות של האוניברסיטה, ולמגבלת המילים. ככל שתכירו יותר בוגרים או סטודנטים נוכחים, ותביעו בקיאות בחיבור, כך תצליחו להראות שאתם ראוים לתכנית. ישנן תכניות שיבקשו Legal Analysis-מסמך משפטי עם שאלה שתצטרכו לענות עליה.

מכתבי המלצה

בדרך כלל ישנה דרישה לשלוח בין 2-3 מכתבי המלצה, לכן מומלץ להתחיל לחשוב על ממליץ אחד "מקצועי" שיכול להעיד עליכם מזווית המעסיק. את שאר ההמלצות תצטרכו לבקש מממליצים "אקדמיים", כדוגמת מרצים, דיקנים או כל גורם אקדמי שהיה איתכם במגע במהלך הפרק האקדמי של התואר הראשון. מכתבי המלצה טובים הם כאלה שמפרטים את יכולות המועמד, מספקים דוגמאות ספציפיות, ואת העניין של המועמד במוסד שאליו הוא מגיש. יש תמיד איזון דק בין החיפוש אחר ממליץ בכיר ובעל שם, לבין ממליץ שמכיר אתכם טוב. נוכל לעזור לכם גם בבחירת הממליץ הנכון, אל דאגה ;)


תואר ראשון במשפטים

דרישת קדם הינה להשלים את התואר הראשון, ובכל אוניברסיטה תוכלו למצוא באתר את הציונים הסופיים של התואר שרק מעליהם תוכלו להגיש מועמדות. טיפ מאיתנו: ציונים של מעל 85 יעלו לכם את סיכויי הקבלה בצורה משמעותית. אם הצלחתם להתברג באחוזון גבוה מתוך כלל המועמדים (למשל אחוזון 5%), או שקיבלתם תעודת הצטיינות, נרצה לציין את זה היות וזה גם כן יגדיל את סיכויי הקבלה.


למי מכם שמחפש ליווי וסיוע בהגשה ל-LLM בחו"ל, תרגישו חופשי לפנות אלינו כדי שנכיר ונבין איך אפשר לעזור.


בהצלחה!

צוות ה-LLM של נוגה


511 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page