top of page
group-multicultural-students-walking-together-park.jpeg

מרכיבי אפליקיישן

אלה החלקים החשובים ביותר בהגשת מועמדות לתכניות MBA. כפי שתראו, חלק מהמרכיבים חשובים יותר מהאחרים, אך חשוב לזכור שכל מועמד הוא שונה, וחסרון אצל מועמד אחד (למשל בציון GMAT מתחת ל-700) ניתן לגישור בסיפור אישי וקורות חיים מרשימים… אז אין כאן שחור ולבן

 

מבחן ה-GMAT החדש מידע וטיפים להגשה

 

מלגות ומימון

 

לוחות זמנים

 

איך בוחרים

Business school

אלה החלקים החשובים ביותר בהגשת מועמדות לתכניות MBA. כפי שתראו, חלק מהמרכיבים חשובים יותר מהאחרים, אך חשוב לזכור שכל מועמד הוא שונה, וחסרון אצל מועמד אחד (למשל בציון GMAT מתחת ל-700) ניתן לגישור בסיפור אישי וקורות חיים מרשימים… אז אין כאן שחור ולבן

וועדת הקבלה תבחן את המועמדות שלכם באופן הוליסטי ולכן כדאי להתכונן ולעבוד על החלקים הבאים:

מכתבי המלצה

02

מכתבי ההמלצה הם מרכיב קריטי בהגשה אשר אמור להעביר לוועדת הקבלה מידע מקיף מחד, וספציפי מאידך, על מי אתם, מה היכולות שלכם, ומדוע הממליץ מאמין בכם. חשוב לבחור ממליץ בעל דרג גבוה ככל שניתן, אך כזה שיש לכם איתו שיח והיכרות מעמיקה ככל שניתן.

בדרך כלל ישנה דרישה לשלוח בין 2-3 מכתבי המלצה, לכן מומלץ להתחיל לחשוב על ממליצים "מקצועיים" שיכולו להעיד עליכם מזווית המעסיק. את שאר ההמלצות תצטרכו לבקש מממליצים "אקדמיים", כדוגמת מרצים, ראש חוג, דיקן או כל גורם אקדמי שהיה איתכם במגע במהלך הפרק האקדמי של התואר הראשון. מכתבי המלצה טובים הם כאלה שמפרטים את יכולות המועמד, מספקים דוגמאות ספציפיות, ואת העניין של המועמד במוסד שאליו הוא מגיש. יש תמיד איזון דק בין החיפוש אחר ממליץ בכיר ובעל שם, לבין ממליץ שמכיר אתכם טוב. נוכל לעזור לכם גם בבחירת הממליץ הנכון, אז שהחלק הזה לא ילחיץ אתכם!

בדרך כלל חלק זה מהווה כ-10% משיקולים הקבלה

קורות חיים

01

כתיבת מסמך קורות חיים מהוקצע, מדוייק וקצר (עמוד אחד לרוב!) שידגיש את הרקע האקדמי והמקצועי שלכם, מה מייחד אתכם וכיצד ניסיון העבר שלכם יסייע לכם בקבלה למוסד הספציפי שאתם מגישים אליו. חשוב שכל מסמך כזה יותאם לאוניברסיטה שאתם מגישים אליה ושתציגו את ההישגים שלכם בצורה מדידה, כמותית ומרשימה.

 

בדרך כלל חלק זה מהווה כ15-20% משיקולי הקבלה שלכם.

 חיבורים אישיים

03

החיבורים הם הלב הפועם של האפליקיישן, הם צריכים לספר את סיפור חייכם, האישי והמקצועי, באופן משכנע, מרגש, קוהרנטי וקולע למטרה. החיבורים נעים בין חיבור אחד ל-7 חיבורים. חלקם קצרים וחלקם ארוכים. עליכם להוכיח בקיאות באוניברסיטה ובתכנית הספציפית אליה אתם מגישים, ולספר על תכניות ההמשך שלכם לאחר התואר באופן ברור. חיבור טוב יכול להציל אפליקיישן בעל אלמנטים פחות חזקים (כמו ציוני gmat לא גבוהים, או רקע מקצועי חסר).

בדרך כלל חלק זה מהווה כ20%-25% משיקולי הקבלה

priscilla-du-preez-NjirplnVra8-unsplash.jpeg

ראיון אישי

05

לכל תכנית מובילה יש דרישה של ראיון קבלה. מטרת הראיון היא ללמוד על יכולות העברת המסרים שלכם, והאם המסמכים שהכנתם מתכתבים עם הבנאדם שאתם בשיחה של פנים מול פנים (נטוורקינג חשוב, זה כבר אמרנו?). לראיון מוצלח יש משקל עצום על קבלת ההחלטות, גם אם למשל הציונים שלכם ב-GMAT מעט נמוכים מהממוצע, לכן חשוב להשקיע בזה. זהו למעשה השלב הממיין האחרון לפני החלטת וועדת הקבלה. זה המקום שלכם להביא את עצמכם באופן אותנטי, נעים ומשכנע. התכוננו כמו שצריך לראיון, עברו על שאלות לדוגמא לפני ותרגלו עם מי שמלווה אתכם בהגשה. המטרה של הראיון אינה לחזור על קורות החיים או החיבור שלכם אלא להביא פן חדש, אישי ומרענן.

 

 

בדרך כלל חלק זה מהווה כ-20%-25% משיקולי הקבלה.

מבחן באנגלית

04

TOEFL / IELTS שני המבחנים בדרך כלל רלונטיים לאן שתגישו וחשוב לשים לב שציוני המבחן תקפים לשנתיים. 

ממליצים לכם להסתכל באתרי תכניות ה-MBA ולהבין מהם ציוני הסף. לחלק מהתכניות בארצות הברית למשל, אתם תידרשו לעבור את הציון הנדרש בעת הגשת המועמדות, לעומת מוסדות באירופה, שפחות נוקשים ויאפשרו לכם לעבור את המבחן קרוב יותר לחודשי הקיץ ולהתקבל על תנאי גם בלי הציון המיוחל.

headhunters-interviewing-female-job-candidate.jpeg

מבחן ה-GMAT

07

מבחן ה-GMAT הינו מבחן אדפטיבי ממוחשב שמתקיים במרכז הערכה ולמעשה מהווה את האחד האינדיקטורים שיש לבתי הספר הטובים בעולם להערכת מועמדים המגישים מועמדות ל-MBA.

המבחן משלב בחינת יכולות כמותיות, שילוב מידע, חשיבה אנליטית, כתיבה, הגיון, שליטה באנגלית ועוד. מרכז ההערכה במרכזי שקיים בישראל נמצא ברמת גן ליד קניון איילון.

הציון הכללי נע בין 200-800 בקפיצות של 10 נקודות. חשוב לדעת שהציון ניתן על החלק הכמותי והמילולי בלבד ולא על חלק החשיבה המשולבת ומטלת הכתיבה (ניתנים בנפרד).

אם נרצה לכוון לתכניות Ivy League נרצה לכוון לציונים של 700 ומעלה, למרות שישנם בתי ספר שיקבלו מועמדים עם ציון נמוך יותר, במידה והסיפור האישי, החיבורים, ושאר המסמכים מעידים על פוטנציאל גבוה והתאמה למוסד. היות והציון משתנה מוסד למוסד נמליץ לכם להתייעץ איתנו לגבי הציון והשלכותיו בשיחת הייעוץ הראשונה.

לפרטים נוספים תיכנסו לעמד ה-Gmat שלנו

לעמוד

תואר קודם

06

ברוב התכניות יבקשו מכם להציג תעודת גמר של תואר ראשון כלשהו. ככל שהציונים וההישגים בתואר גבוהים יותר, כך ועדת הקבלה תבחן את המועמדות שלכם באור חיובי יותר. מטרת החלק הזה להבין כיצד אתם מתנהלים באווירה אקדמית כדי להבין איך תתנהלו בתואר השני. חלק זה אינו הכי חשוב, ואם הציונים אינם גבוהים דיים, יש לציין זאת במהלך האפיקיישן ו"להסביר" את זה במקום להתחמק. לעיתים יש סיבות טובות (אישיות למשל, או התמקדות בפעילויות מעבר לשעות הלימודים) שעשויות להאיר בצור הטובה חלקים אחרים. בשנים האחרונות גם ליווינו מועמדים ללא תואר ראשון (אך מדובר באירועים חריגים בלבד) ונוכל לפרט כשניפגש.

bottom of page